Dobrze dobrane i komfortowe łóżko jest centralnym i najważniejszym elementem sypialni – w końcu spędzamy w nim 1/3 swojego życia. Oprócz funkcji dekoracyjnej łóżko powinno zapewniać nam regenerację i zdrowy sen, które wpływają na stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Równie ważny jest dobór wytrzymałego stelaża oraz odpowiedniego dla nas materaca dlatego warto zasięgnąć porady specjalistów, którzy pomogą nam w wyborze wysokiej jakości wyposażenia sypialni zgodnie z naszymi preferencjami. Podczas wyboru łóżka największą popularnością klientów cieszą się tradycje łóżka drewniane, komfortowe łóżka tapicerowane oraz łóżka płytowe wykonane z wysokiej jakości jednolitej płyty MDF.
Łóżka drewniane stanowią praktyczną i bardzo popularną pozycję, która dobrze sprawdzi się zarówno w sypialni o klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji. Najczęściej są one produkowane na bazie wysokiej jakości drewna dębowego lub olchowego o różnym wybarwieniu, co nadaje im wyjątkowego klimatu. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji i uniwersalnej kolorystyce z łatwością odnajdą się w każdej kompozycji i wniosą do niej dużo ciepła. Łóżka drewniane są bardzo trwałe i odporne na codzienne użytkowanie, co sprawia, że spełniają swoją funkcję przez lata.
Dzięki możliwości wyboru rodzaju i koloru tkaniny pośród setek opcji łóżka tapicerowane cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Oprócz szerokiej gamy dostępnych tkanin ta propozycja wyróżnia się również zróżnicowaną budową, wysoką jakością materiałów oraz bardzo solidnym wykonaniem. Te zalety sprawiają, że dobór łóżka tapicerowanego, które idealnie skomponuje się zresztą sypialni, nie stanowi większego problemu. Opcją dodatkową jest wyposażenie łóżka w specjalny pojemnik, który pomoże w uporządkowaniu wnętrza i przechowa kołdry i poduszki.
Konstrukcja łóżek płytowych opiera się na najwyższej jakości jednolitej płycie MDF, dzięki czemu całość wyróżnia się wyjątkową odpornością na codzienne użytkowanie i zapewnia trwałość na lata. Wysoki panel tylni, który często można uzupełnić o dodatkową listwę z oświetleniem LED, sprawia, że ta propozycja świetnie dopełni aranżację nowoczesnej sypialni. Wiele modeli łóżek płytowych pozwala na zakup specjalnego pojemnika, dzięki któremu uzyskamy dodatkowe miejsce na przechowanie pościeli.

Producenci